Prywatny żłobek?

Prywatny żłobek? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, żeby wybrać najlepszy żłobek w Wilanowie.

Żłobek na Wilanowie znajdzie się niejeden, ale nam nie zależy na wyborze jakiegokolwiek. Nam zależy na tym, żeby nasze dziecko trafiło do dobrego żłobka, który zapewni mu odpowiednią opiekę oraz warunki do prawidłowego rozwoju psychofizycznego. Jak znaleźć taki żłobek na Wilanowie?

Dzisiejszy artykuł kierujemy do rodziców, którzy przygotowują się do pierwszej wizyty w żłobku i nie wiedzą na co zwrócić uwagę, żeby trafnie ocenić wybraną przez siebie placówkę.

Odrabiamy zadanie domowe

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby odwiedzić każdy żłobek w okolicy. Jednak może się to okazać bardzo czasochłonne i nie przynieść zamierzonych rezultatów. Dlatego warto odrobić zadanie domowe i umówić się na spotkania wyłącznie w wybranych placówkach. Jak się do tego zabrać?

Możemy zacząć od strony internetowej. Tam znajdziemy podstawowe informacje na temat godzin pracy żłobka, planu dnia, liczby grup... W galerii często zobaczymy zdjęcia z zajęć prowadzonych w placówce oraz zdjęcia samej placówki. Możemy też popytać znajomych, których dzieci uczęszczały do żłobka na Wilanowie. Kiedy już wybierzemy miejsca, które chcemy odwiedzić wystarczy przedzwonić i umówić się na wizytę. Dlaczego się umawiamy? Osób takich jak my, a więc rodziców pragnących zapoznać się z placówką i porozmawiać z jej dyrektorem jest więcej. Gdyby każdy przychodził do żłobka kiedy chce bez uprzedniej zapowiedzi całkowicie dezorganizowałoby to pracę placówki. Jeśli w żłobku jest tzw. „dzień otwarty” uszanujmy to i postarajmy się dopasować.

Jak będzie przebiegała pierwsza wizyta?

Z pewnością zostaniemy zaproszeni do obejrzenia całej placówki. Taka wycieczka powinna się wiązać z prośbą o zdjęcie obuwia, w szczególności jeśli zamierzamy odwiedzić pomieszczenia, w których są dywany lub wykładziny dywanowe, a te stanowią standardowe systemy podłogowe w zdecydowanej większości żłobków. Zapewniają bowiem ciepło i miękkość dzieciom podczas zabawy.

Podczas wizyty poznamy zasady, na jakich funkcjonuje żłobek i będziemy mieli okazję do zadania dręczących nas pytań. Te ostatnie warto sobie przygotować wcześniej, być może odpowiedzi na część z nich padną podczas rozmowy, nie zmienia to jednak faktu, że spisując pytania na liście będziemy mieć pewność, że nic istotnego nie umknęło naszej uwadze.

Lista oczekujących

W obleganych placówkach możemy zostać zapytani o chęć zapisania dziecka na listę oczekujących. Taki zapis bardzo często do niczego nie zobowiązuje, a z pewnością pomoże w znalezieniu miejsca dla naszego malucha. Jeśli placówka wywarła na nas przyjemne wrażenie nie czekajmy z umieszczeniem nazwiska dziecka na liście oczekujących.