Dobry żłobek na Wilanowie

Dobry żłobek na Wilanowie: Co zrobić, kiedy subiektywna ocena innych rodziców mija się z Twoimi odczuciami na temat danej palcówki?

Podejmując decyzję o wyborze prywatnego żłobka często sugerujemy się opiniami innych rodziców, których dzieci uczęszczały do danej placówki lub wciąż są jej podopiecznymi. Niestety bardzo często okazuje się, że ta sama placówka opisywana jest przez jednych rodziców jako najlepszy żłobek np. w Wilanowie, podczas gdy inni zarzekają się, że w życiu nie zostawiliby tam swojego dziecka.

Dzisiaj podpowiadamy jak wybrać najlepszy żłobek w Wilanowie i nie dać się zwariować.

Dobre rady nie zawsze w cenie...

Jeśli mieszkamy lub pracujemy na terenie Wilanowa z pewnością będziemy chcieli znaleźć tu żłobek dla swojego dziecka. O ile znalezienie dobrego prywatnego żłobka w sąsiedztwie miejsca zamieszkania zdaje się stosunkowo proste, o tyle o żłobkach sąsiadujących z miejscem naszej pracy najczęściej wiemy niewiele lub w ogóle nic. W takiej sytuacji chętnie wsłuchujemy się w opinie innych rodziców, którzy znają te placówki nieco bardziej. Pamiętajmy jednak o tym, że ich opinie nie zawsze będą się pokrywać z naszymi, a niektóre mogą być formułowane nie tyle na podstawie prywatnych doświadczeń, co na bazie zasłyszanych informacji. Dlatego warto zachować nieco krytycyzmu i nie skreślać placówki na podstawie jednej niepochlebnej opinii. Jak więc zweryfikować zdania innych i wybrać najlepszy żłobek w Wilanowie dla naszego dziecka?

Dobry prywatny żłobek nie ma nic do ukrycia

Wiemy od koleżanki, że dana placówka jest najlepsza? Nie zwlekajmy z wizytą! Dobry reaserch wymaga odwiedzenia co najmniej kliku żłobków lub znalezienia co najmniej kilkorga rodziców, którzy z równą gorliwością polecają wybraną placówkę. W sytuacji, kiedy musimy polegać na zdaniu jednej, dwóch osób warto umówić się na niezobowiązującą wizytę i sprawdzić, czy dany żłobek się nam spodoba.

Na pierwszą wizytę w żłobku wielu rodziców nie zabiera dzieci. To błąd! O ile nie zarezerwowaliśmy naszemu dziecku miejsca w żłobku zaraz po jego narodzinach, warto zabrać malca ze sobą i sprawdzić czy spodoba mu się w nowym miejscu. Przy okazji będziemy mieli możliwość zaobserwowania podejścia cioć lub opiekunek do naszego dziecka.

Odwiedzając żłobek zwróćmy szczególną uwagę na to, jak sami się w nim czujemy. Może szatnia była trochę ciasna, ale od drzwi bije przyjazna rodzinna atmosfera? A może nad drzwiami wisi piękny szyld, ale w środku jest jakoś smutno? Takie rzeczy się czuje i nie ma co ignorować tych odczuć, nawet jeśli koleżanka zapewniła nas, że to naprawdę dobry żłobek.